GRÁNÁTVÖRÖS
3-0
Messi
Guardiola

Az előzetes várakozásokkal szemben sokkal könnyedebb mérkőzés várt a Barcelonára szombat este Sevillában, így Xaviék végül egészen fölényes, 3-0-s győzelmet arattak vendéglátóikkal szemben. A
Azzal, hogy Pep Guardiola azt a csapatot küldte pályára, mint amire előzetesen számítani lehetett tulajdonképpen ismét meglepőt húzott, hiszen eddig mindig kevert még egyet a kártyáin az utolsó pillanatokban. Most azonban a papíron - talán - legerősebb együttesével indult a Sevilla elleni csatába a katalán mester. A védelembe a hétközi BL játéknap után ismét visszatért Puyol, az utóbbi időben megszokott posztjára, vagyis a védelem bal oldalára. A jobb oldalon ismét Alves kapott bizalmat, míg középen Marquez és Piqué irányította a védelmet. Előttük a két afrikai, Yaya Touré és Keita igyekezett megszűrni a sevillai támadásokat, míg Xavi a támadások szervezésével volt megbízva. Elöl pedig a félelmetes Henry, Eto'o Messi trió kezdett. A 20. percben azonban már nem hibáztak a Barça sztárjai; Xavi indította volna Alvest a szélen labdájába azonban beleért egy hazai láb, amely így pont Eto'o elé került, aki elemi erővel bombázott a hazai kapuba, 0-1! A kameruni góljára kis híján góllal válaszolt a Sevilla, Fabiano azonban Piqué szorításában nem találta el Valdes kapuját. A második félidő az elsőhöz hasonlóan indult, vagyis a középpályán folyt a játék, komoly helyzet egyik csapat előtt sem adódott. Ami értelemszerűen a Barça érdekeit szolgálta inkább, hiába volt ugyanis előnyben a Barça, a Sevilla nem tudta átvenni a játék irányítását, a labda nélkül pedig helyzeteket sem lehet kialakítani. Az 58. percben aztán eljött a második félidő első komolyabb helyzete; Henryt buktatták a tizenhatos bal sarkánál a szabadrúgást pedig Alves küldte kapura, ám Palop hatalmas bravúrral mentette szögletre a jobb felsőbe tartó labdát. Hét perccel később ismét Henry volt az egyik főszereplő, aki ezúttal már közvetlenül veszélyeztette Palop kapuját, igaz lövése pont középre ment, így az nem okozott gondot a hazaiak portásának. A 67. percben Messi dolgoztatta meg Palopot, ám ő ismét sikerrel hárított. Mindeközben a Sevilla szinte még csak a Barça kapujának a közelébe sem tudott kerülni, nemhogy komoly egyenlítési lehetőséget alakított volna ki. Bő tíz perccel ezután a Barça végleg eldöntötte a mérkőzést; Xavi saját térfeléről indította fejjel Messit, aki két védő szorításában is magabiztosan lőtte ki a tehetetlen Palop kapujának bal alsó sarkát, 78. perc 0-2! később a kis argentin gólpasszt adott Eto'onak, ám a kameruni egészen hihetetlen módon nem találta el a kaput nyolc méterről. A Messi-show viszont ezután is folytatódott, ám a Barça tízese hiába került több alkalommal is zseniálisan helyzetbe, vagy a lövése tévesztett kaput, vagy még az utolsó pillanatban odaért egy hazai védő. Ennek ismeretében aligha meglepő, hogy a Sevilla játékosainál elszakadt a cérna. Igaz ez elsősorban Luis Fabianora, aki a 85. percben egy vendég kontrát követően könyökkel „hatástalanította" a csereként beállt ifjú Busquets-et, jutalma természetesen egy piros lap volt. Ráadásul a brazilt a kispadról érkezőknek kellett lefogniuk, nehogy tovább rontsa saját és csapata helyzetét az incidenst a játékvezetőnek jelző partjelzőnél. A hátralévő időben szinte már csak Gudjohnsen és Hleb becserélése jelentett említésre méltó dolgot a mérkőzésen. Előbbi a kiválóan játszó és „másfél" gólpasszt jegyző Xavit, míg utóbbi a sokat dolgozó Henryt váltotta. A hosszabbítás utolsó percéhez érkezve aztán Messi gondoskodott róla, hogy a mérkőzés vége ne csak a cserékről maradjon emlékezetes. Amikor már minden hazai érdekeltségű személy a mérkőzés végét várta, az argentin még mélyebbre küldte a Sevillát Hleb indítását követően játszi könnyedséggel húzta el a labdát a kapujából kifutó Palop mellett, és higgadtan lőtt az üresen tátongó hazai kapuba, 92. perc 0-3! A Barça tehát sikeresen vette az első akadályt a nehéz bajnoki sorozat kezdetén, ráadásul a Real Madrid vereségének köszönhetően vasárnap estig legalább hat pont előnnyel vezet az őt üldözők előtt. A három pont önmagában is nagyon fontos, ám a játék képét tekintve még értékesebb, hiszen a Sevilla komoly helyzetekig csak egyéni, illetve kisebb-nagyobb, csoportos vendég hibák után jutott el helyzetekig, ráadásul a második félidőben jóformán kapura teljesen veszélytelen játékot mutatott be az andalúziai gárda, ami egyrészt kritika hazai, másrészt viszont hatalmas érdem vendég részről.

Sevilla - F.C. Barcelona: 0-3 (0-1)

A találkozó legjobbja (az Eurobarca értékelése szerint): Leo Messi

Aligha kérdéses, hogy a két gólt is szerző argentin megérdemli-e a találkozó legjobbja címet, hiszen góljain kívül számos helyzet is fűződik a nevéhez, ráadásul, nem rajta múlt, hogy nem iratkozott fel a gólpasszosok listájára. Rajta kívül érdemes még megemlékezni az ismételten rendkívül hasznosan játszó Xaviról is, aki „másfél" gólpasszal oroszlánrészt vállalt a Sevilla legyőzésében

A Barcában:

Már nagyon fiatalon alapembere lett Johan Cruyff Barcelonájának, ami azért is nagy szó, mert a klub éppen egyik fénykorát élte ezekben az időkben,ekkor alakult a Dream Team. Olyan nagyszerű társakkal játszhatott együtt, mint Koeman, Bakero , Stoichkov, a csapatot pedig, mint Európa legjobbját tartották számon. Nem is csoda, hogy a Blaugrana 1992-ben Guardiolával a soraiban duplázott, felért Európa csúcsára egy Sampdoria elleni 1-0-ra megnyert BEK döntő után és hazai porondon is első lett a csapat az ősi rivális Real Madrid és az Atletico Madrid előtt. Ebben az évben Pep megkapta Európa legjobb fiatal labdarúgójának járó Bravó díjat (később Ronaldo(1997) és Messi(2007) kapta még meg a klub tagjaként) és a barcelonai közönség is a kedvenceként ünnepelte a fáradhatatlan védekező középpályást.

Hihetetlen játékintelligenciával rendelkezett, a társak és az edzők is szerették és elismerték tudását, amit mi sem bizonyít jobban minthogy 1997-ben José Maria Bakero után a társak őt választották a csapat kapitányává. Játékostársai szerint az edző meghosszabbított jobb keze, akik játszottak vele azt mondják már a pályán is edzőként irányított, viselkedett. Nem véletlen tehát, hogy egyedülálló módon Cruyff, Robson, Van Gaal, majd Serra Ferrer Barcájának is alapembere volt.

Természetesen a sikerek és sajnos a sérülések se kerülték el. A 97-98-as szezon nagy részét(a világbajnoksággal együtt) térdszalag szakadás miatt kihagyni kényszerült, ám így is pályára lépett 472 találkozón a klub színeiben, amelyeken 10 gólt ért el és legendássá tette a 4-es mezt! Szerepelt egy megnyert és egy elveszített BEK döntőn.
6-szoros bajnok, amivel rajta kívül csak Ramallets büszkélkedhet a klub tagjai közül, de az összesen a csapattal elhódított trófeák számát tekintve is a klubtörténet 5. legeredményesebb játékosa Sztojcskovval holtversenyben.

Utolsó mérkőzését a Barca színeiben egy rendkívül emlékezetes Valencia elleni 3-2 (Rivaldo 3) során játszotta 2001. június 17-én.

Bár rengetegen már most a világ legjobb játékosának tartják Leo Messit, az Aranylabda idei szavazásán Cristiano Ronaldo győzött meggyőző magabiztossággal, az elért eredményei alapján maximálisan megérdemelten. Ezt hangsúlyozta a Barcelona 10-ese is, aki jogosnak ítélte a végeredményt, és nem mutatkozott csalódottnak egy kicsit sem az eredmény tudatában.

„A világ minden játékosa szeretné megnyerni ezt a címet, de azért egyáltalán nem vágyom szenvedélyesen utána. Inkább előtérbe helyezem a csapattal elért címeket a Barcával és az argentin válogatottal” - jelezte Messi, aki játékosként már ért el jelentős sikereket, hiszen spanyol bajnoknak és BL győztesnek tekintheti magát.

„Egyáltalán nem vagyok csalódott. Ezt vártam, nem volt semmiféle plusz várakozásom, hogy esetleg nyerhetek. Úgyhogy ezek után is ugyanúgy fogok dolgozni, mint eddig, és arra fogok koncentrálni, hogy a csapattal együtt egyre jobbak legyünk.”

A futballista ezen felül elismerte, hogy az eredmény igazságos, és azért elmondta, neki is bőven van oka az örömre, hiszen nagyon sok szeretetben részesült a szurkolók részéről.

„Cristiano Ronaldo nagyon jó évet zárt és jogosan nyert” - ismerte el Messi, aki bizonyos szempontból viszont győztesnek vallotta magát. Az elmúlt hetekben és hónapokban ugyanis nagyon sok támogató hangú üzenetet kapott a rajongóktól, akik jelezték: az eredménytől függetlenül számukra ő az aranylabdás. „Számomra ez egy nagy öröm, és olyan, mintha én győztem volna, hiszen rengeteg támogatást kaptam. Megköszönöm mindenkinek, hogy ilyen sok szeretet adtak nekem.”

Messi végül bizonyította is, hogy elsősorban a csapat bajnoki szereplésével van elfoglalva, s inkább beszélt arról, hogy mit vár a következő hetekben. „Arra koncentrálok, hogy jól fejezzük be az évet, és nyerjük meg a meccseinket. Nyerni kell a következő találkozón, majd a többin is, hogy aztán nyugodtan tölthessük el a szabadságunkat a családunk körében.”

A futballista kedden még részt vett egy Unicef által szervezett jótékonysági rendezvényen is, ahol egy logó kedvéért a lábával próbált festeni a futballista. Hogy hogyan csinálja ezt Leo?